Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
ŠD - Sovičky a Křepelky
30
Den Země 2024
ŠD - Sovičky a Křepelky
1 2 3 4 5
6
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
7
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Řečtí bohové 6. A a 6. B
PROJEKT KNIHA 2. třída
8
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
9
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
10
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
11 12
13 14 15
Fun Run
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Třídní výlet do Českého Krumlova s návštěvou Městského divadla a Regionálního muzea

Třídní výlet do Českého Krumlova s návštěvou Městského divadla a Regionálního muzeaV pondělí 27. března 2023 jsme se žáky 3. třídy naší základní školy vyjeli na výlet do Českého Krumlova, kde jsme se navštívili Městské divadlo a Regionální muzeum. Všichni jsme se na výlet moc těšili. V divadle jsme zhlédli pohádku „Jak víla Modrovláska splnila tři přání“, která se nám moc líbila. V divadle jsme si to užili, protože jsme měli skvělá místa na balkóně a pohádka nás poučila i pobavila. Potom jsme se přesunuli do Městského muzea na povídání o Velikonočních tradicích u nás i ve světě, o historii, o zvycích, kde se děti aktivně zapojily. Počasí si s námi hrálo, a tak jsme zažili i pořádnou sněhovou vánici, vítr i déšť, jak se na aprílové počasí sluší a patří. Cestou na autobusovou zastávku jsme se ještě zastavili v Infocentru na náměstí, kde si děti pokoupily drobné suvenýry z výletu.

 

Postřehy žáků, které psali  po výletě v rámci Českého jazyka formou vyprávění nebo dopisu:

 

Bětuška: Školní výlet do Krumlova

V půl sedmé ráno jsme se měli setkat na zastávce. Potom jsme vyjeli a seděla jsem s Laurou. Bylo to pondělí 27. března 2023. Když jsme přijeli na místo, tak začalo pršet. Takže jsme šli do divadla v dešti. Představení se jmenovalo Jak víla Modrovláska splnila tři přání. Seděli jsme na balkóně. Trochu mě překvapilo, že tam hráli jen dva herci – Matěj a Anděla. Bylo to docela srandovní. Moc se mi to líbilo a doufám, že pojedeme zase na nějaké představení. Je jedno jaké.

Potom jsme šli do muzea. Tam nám paní řekla něco o Velikonocích. Pak jsme šli do nejvyššího patra, a tam jsme viděli keramický model Českého Krumlova.

Potom jsme se šli kouknout do Infocentra na různé drobnosti. Já jsem si koupila píšťalku a známku. Potom jsme se vrátili do Frymburku. Doufám, že pojedeme zase.

 

Sabinka: Výlet do Českého Krumlova

Dnes 27. 3. 2023 jsme jeli do Krumlova. Když jsme přijeli, tak jsme šli do divadla na vílu Modrovlásku. Potěšilo mě, že jsme seděli nahoře úplně sami. A bylo to docela srandovní, ale Matěj byl nejsrandovnější.

No pak jsme šli do muzea, a tam jsme viděli věci z několikátého století. A asi se mi nejvíc líbily šaty královny. A pak jsme šli dolů, a tam jsme si povídali o Velikonocích u nás i ve světě.

A pak jsme šli se projít po Krumlově a koupili jsme si cestou suvenýr, a já jsme si koupila píšťalku za 40,- Kč. No, a pak jsme šli na autobus a jeli jsme zpátky. Jsem zvědavá, co si nového připraví. Děkuji????.

 

Míša: Návštěva Českého Krumlova

Jeli jsme se školou do Českého Krumlova. Jeli jsme tam autobusem. Šli jsme do divadla. Koukali jsme na Modrovlásku. Modrovláska splnila Matějovi 3 přání.

Když jsme šli do muzea, tak byla vichřice. V muzeu jsme se nasvačili. Nějaká paní nám vyprávěla o Velikonocích. Šli jsme se kouknout na model Českého Krumlova.

Jeli jsme nazpátek do Frymburku a vše dopadlo dobře.

 

Fanda: Výlet se školou a kamarády

Odjížděli jsme do Českého Krumlova se školou. Byli jsme v muzeu a viděl jsem z keramiky celý Krumlov. Nejvíc se mi líbilo brnění v muzeu. Líbilo se mi focení s kamarády a líbilo se mi, jak jsme pískali na autobusové zastávce. Šel jsem do Infocentra a koupil jsem si píšťalku. Viděl jsem staré piano. Viděl jsem staré brnění. Viděl jsem staré obrazy.

Můj top zážitek – viděl jsem metrový obraz.

 

Laura: Výlet se školou

Byli jsme v divadle a v muzeu. Nejvíc se mi líbil z keramiky Český Krumlov. Taky se mi líbilo divadlo o víle Modrovlásce. Hezké bylo i, že jsme se dívali z balkonu. Koupili jsme si něco v Infocentru. Líbilo se mi harfové piano a maličké harmonium.

 

Emma A.: Výlet se školou do kultury

Vstávala jsem velice brzy. Odjížděli jsme v 6.40. Jela jsem v buse se Zůzou. Hned, co jsme dorazili, jsme šli do divadla. Wow, paní učitelka nám řekla, že budeme sedět na balkoně????. Šli jsme na Modrovlásku. Strašně mě to bavilo????.

Pak jsme šli do muzea. Pak přišla paní, a ta se nás ptala na velikonoční otázky. Pak jsme měli prohlídku a viděla jsem vyrobeného pračlověka. Nejvíc se mi líbilo muzeum.