Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Stávka 27.11.2023
28 29 30 1
Adventní jarmark a rozsvícení vánočního stromu
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Tematická výuka Jízdní kolo – 5. třída

Tematická výuka Jízdní kolo – 5. třídaStředa 5.4. byla pro páťáky ve znamení programu Jízdní kolo. Učili jsme se o dopravních značkách, bezpečnosti a povinné výbavě každého kola a cyklisty. Ve skupinkách jsme si nejprve vybarvili dopravní značky a přiřazovali k nim jejich význam. Poté jsme hráli hru, při které jsme měli za úkol zapamatovat si co nejvíce značek, které byly postavené na chodbě. To se nám skvěle dařilo, několik skupin mělo dokonce stoprocentní výsledek. Následně jsme skládali puzzle jízdního kola a řekli si něco o povinné výbavě. Poté jsme šli do sportovní půjčovny Lipno Centrum, kde jsme se podívali na nejrůznější typy kol a mohli jsme se zeptat na vše, co nás zajímalo. Ve škole jsme nakonec shlédli několik poučných a zábavných videí a vypracovali jsme si pracovní listy. Pak už nám zbývalo jen zajít si na oběd a hurá na velikonoční prázdniny.  

 

Ohlasy páťáků: 

Pája: Naučil jsem se, jak se mají mazat brzdy, řetěz a kola. Zjistil jsem, kolik stojí kolo. Divil jsem se, že může stát i 60 tisíc. Taky jsem se dozvěděl, že musíme mít na hlavě helmu, a že když nemáme na kole odrazky, tak si máme vzít aspoň reflexní náramek. Elektrické kolo se nabíjí 6 – 8 hodin a s rychlo-nabíječkou 3 hodinky. 

Lucka: Dělali jsme se skupinách úkoly se značkama. Vím, že se mají mazat kola a řetězy. Taky jsme se koukali na vide a učili se, že máme nosit helmu a nemáme jezdit na silnici bez světel.  

Martin: Naučil jsem se, jak poznat kola. 

Maty M. : Dozvěděl jsem se, že existují i kola na sníh. A taky existují elektrická kola a baterka vydrží dlouho.