NANEČISTO
Dopis pro rodiče k události z 8.3.
Ředitelské volno v pondělí 18.3.2024
Velikonoční tvoření s rodiči v Sovičkách
Velikonoční tvoření s rodiči v Sovičkách
Projektový den 8.A a 8.B
Projektový den v 7. B - Rozhodni se - alkohol
Projektový den 6. A a 6. B - Rozhodni se - kouření
Pašijový týden u třeťáků

Úvod > > Aktuality > Lyžařský výcvik 5. tříd

Lyžařský výcvik 5. tříd

17.1.2022
21.1.2022

Celkem 26 žáků a 3 instruktoři měli svou lyžařskou základnu ve Skiparku Frymburk na kopci Marta. Díky štědrosti provozovatelů obdrželi žáci i učitelé skipas zdarma a k tomu na ně ještě každý den čekalo výborné občerstvení v „Ranči u tří Anč“. Sněhové podmínky byly velmi dobré, a tak si všichni žáci užili lyžování naplno. Byli rozděleni do tří skupin. Každá ze skupin si mohla vyzkoušet nová cvičení, způsoby lyžování a zdokonalit se tak ve svých lyžařských dovednostech. Jak už to bývá, největší pokrok udělali „lyžaři-nelyžaři“, kteří se na svah tak často nedostanou. Pochvalu si zaslouží především ti, kteří stáli na lyžích úplně poprvé. Na konci kurzu své lyže ovládali, jako by vyráželi na hory pravidelně. Předposlední den kurzu se naši žáci zúčastnili závodu v obřím slalomu, který si patřičně i přes nepřízeň počasí užili. Žáci si z lyžařského kurzu odnesli spoustu zážitků, upevnili vztahy se svými spolužáky, zdokonalili se v lyžování a v neposlední řadě strávili příjemných pět dní v krásném prostředí zimní přírody na Martě. Velké poděkování patří lyžařské škole pana Urbana za ochotu a vstřícnost, panu Dlouhému za organizaci závodu, panu učiteli Vopátkovi, instruktoru Petrovi, a instruktorce paní Martě za trpělivost a cenné rady žákům, a především našemu vedení za umožnění celé této nezapomenutelné akce. Děkujeme.

Za 5.A a B Lenka Lapšanská, Libuše Krauskopfová a Blanka Jarošová