Planetárium 3. 6. 2024

Konverzační soutěž z angličtiny

Datum konání:
26.1.2022

Dne 26. ledna 2022 se konalo každoroční kolo školní olympiády v anglickém jazyce pro 8. a 9. třídu. Soutěže se zúčastnilo 9 dětí.

Žáci si prošli poslechem z Tour de London, kde měli vybrat zmiňované informace, dále pokračovali gramatickým testem úrovně A2 obsahujícím výběr gramatických jevů a přiřazováním slovíček a jejich synonym a antonym. Finišovali osobním představením a hovořením nad vylosovaným tématem. Zatímco někteří vynikali v poslechu a gramatickém testu, jiným se dařilo v mluveném slovu. Nejčastěji vylosovaným tématem se stal Sport, což potěšilo pana učitele Vopátka a paní učitelku Rizákovou. Někteří se ale tohoto tématu obávali a tak vyučujícím nezbylo nic jiného, než se doptávat a zjišťovat, jaké znalosti a informace dotyční mají. Dalším tématem, které bylo často vybráno, se stal My home a My typical day, takže žáci již dokázali lépe popisovat, co kde je a co v normální dny dělají. Dozvěděli jsme se některé vtipné informace a se žáky se nasmáli. Škoda, že některým uškodilo používání i českých obratů během rozhovoru na anglické olympiádě.

Právem tak s náskokem 3,5 bodů nad druhým místem a skoro maximem dosaženého počtu bodů se stala Sofie V., která sama byla překvapená, přestože očividně byla připravena - její projev byl umírněný, pohotový s rozšířenou slovní zásobou. Poděkování také patří paní učitelce Marešové, pro kterou byla naše olympiáda premiérou a měla tak možnost slyšet hovořit anglicky i žáky, které učí ve svých hodinách zeměpisu.

Za vyučující angličtiny sepsal Mgr. Jan Vopátek