Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Planetárium 3. 6. 2024
4 5
Den dětí v ŠD
6 7 8 9
10 11
Výlet MŠ do Království lesa
12 13 14 15 16
Cyklistický kurz 6. A, 6. B
17
Sjíždění Vltavy na raftech - 9. třída
Výukový seminář - My a svět 8. A
Výukový seminář 3. třída
18
Sjíždění Vltavy na raftech - 9. třída
Sjíždění Vltavy na raftech 7. A, 7. B
Výukový seminář Mraveniště - 2. třída
Výukový seminář - My a svět 8. A
Výukový seminář 3. třída
19
Exkurze 9. třídy - Mauthausen
Sjíždění Vltavy na raftech 7. A, 7. B
Výukový seminář Mraveniště - 2. třída
Výukový seminář - My a svět 8. A
Výukový seminář 3. třída
20
Výukový seminář - My a svět 8. A
21
Výukový seminář - My a svět 8. A
22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Konverzační soutěž z angličtiny

Konverzační soutěž z angličtinyDatum konání:
26.1.2022

Dne 26. ledna 2022 se konalo každoroční kolo školní olympiády v anglickém jazyce pro 8. a 9. třídu. Soutěže se zúčastnilo 9 dětí.

Žáci si prošli poslechem z Tour de London, kde měli vybrat zmiňované informace, dále pokračovali gramatickým testem úrovně A2 obsahujícím výběr gramatických jevů a přiřazováním slovíček a jejich synonym a antonym. Finišovali osobním představením a hovořením nad vylosovaným tématem. Zatímco někteří vynikali v poslechu a gramatickém testu, jiným se dařilo v mluveném slovu. Nejčastěji vylosovaným tématem se stal Sport, což potěšilo pana učitele Vopátka a paní učitelku Rizákovou. Někteří se ale tohoto tématu obávali a tak vyučujícím nezbylo nic jiného, než se doptávat a zjišťovat, jaké znalosti a informace dotyční mají. Dalším tématem, které bylo často vybráno, se stal My home a My typical day, takže žáci již dokázali lépe popisovat, co kde je a co v normální dny dělají. Dozvěděli jsme se některé vtipné informace a se žáky se nasmáli. Škoda, že některým uškodilo používání i českých obratů během rozhovoru na anglické olympiádě.

Právem tak s náskokem 3,5 bodů nad druhým místem a skoro maximem dosaženého počtu bodů se stala Sofie V., která sama byla překvapená, přestože očividně byla připravena - její projev byl umírněný, pohotový s rozšířenou slovní zásobou. Poděkování také patří paní učitelce Marešové, pro kterou byla naše olympiáda premiérou a měla tak možnost slyšet hovořit anglicky i žáky, které učí ve svých hodinách zeměpisu.

Za vyučující angličtiny sepsal Mgr. Jan Vopátek