Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8
NANEČISTO
9
NANEČISTO
Masopust MŠ
10
NANEČISTO
11
NANEČISTO
12
NANEČISTO
13
NANEČISTO
14
NANEČISTO
15
NANEČISTO
16
NANEČISTO
17
NANEČISTO
18
NANEČISTO
19
NANEČISTO
20
NANEČISTO
21
NANEČISTO
22
NANEČISTO
23
NANEČISTO
24
NANEČISTO
25
NANEČISTO
26
NANEČISTO
27
NANEČISTO
28
NANEČISTO
29
NANEČISTO
1
NANEČISTO
2
NANEČISTO
3
NANEČISTO
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Výukový seminář Mraveniště 2. třída

Výukový seminář Mraveniště 2. třídaDatum konání:
20.6.2022
Datum ukončení:
24.6.2022

V týdnu od 20. do 24. 6. 2022 jsme prožili výukový seminář Mraveniště, který byl jedním slovem prostě „pecka“! Vydařilo se nám perfektní načasování sil, dobré nálady, počasí a všechny aktivity jsme zmákli harmonicky, a jako bonus jsme získali mnoho zajímavých informací ze života mravenců. 

Do celého týdne nás přivítali Ferda Mravenec s Beruškou, o kterých jsme si četli v knize. Přečetli jsme několik textů, ze kterých jsme vysoudili rozdíly mezi mravencem obecným a lesním a dozvěděli se, jak to chodí v mravenčím společenství a v mraveništi vůbec. Získané informace jsme využili při hře na středečním výšlapu. Ve středu jsme si vyšlápli na farmu Bártových, kterým děkujeme za přivítání, program i občerstvení. J Ve čtvrtek se nám podařilo zachránit Berušku ze spárů rezavých mravenců, jelikož jsme byli úspěšní stopaři a vyřešili jsme všechny úkoly. Nádherně jsme si vyzdobili ferdovské šátky a trička. Ze čtvrtka na pátek jsme přespali ve škole, a přitom jsme si upekli pizzu a ještě si uspořádali taneční mejdan. J Celý týden jsme završili mravenčí olympiádou, ve které jsme prokázali nejen rychlost, ale i zručnost a ladnost pohybu.

Všem mravencům i zúčastněným děkujeme za báječné zážitky!

                                                                       Lucie Růžičková a Monika Krajovská