Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8
NANEČISTO
9
NANEČISTO
Masopust MŠ
10
NANEČISTO
11
NANEČISTO
12
NANEČISTO
13
NANEČISTO
14
NANEČISTO
15
NANEČISTO
16
NANEČISTO
17
NANEČISTO
18
NANEČISTO
19
NANEČISTO
20
NANEČISTO
21
NANEČISTO
22
NANEČISTO
23
NANEČISTO
24
NANEČISTO
25
NANEČISTO
26
NANEČISTO
27
NANEČISTO
28
NANEČISTO
29
NANEČISTO
1
NANEČISTO
2
NANEČISTO
3
NANEČISTO
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Veselé zoubky v 1. třídě

Veselé zoubky v 1. tříděS cílem pomoci dětem v oblasti správné péče o zuby začala ve středu 15. března u prvňáčků hodina prvouky. S iniciativou Veselé zoubky, která je zaměřena na děti 1. tříd základních škol, přichází již poněkolikáté společnost Dm drogerie markt.

Program Veselé zoubky sestával ze spousty zajímavých aktivit. Nejprve jsme si s dětmi vytvořily myšlenkovou mapu a posléze jsme společně sepsaly otázky, na které děti chtěly znát odpověď. Poté jsme zhlédli krátký film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Hurvínek  dětem vysvětlil, proč je nutné si zoubky pravidelně důkladně čistit a jaký je správný postup. Také jim přiblížil, jak vypadá ústní dutina i samotný zoubek a jak vzniká zubní kaz. Tématiku správné péče o zuby si děti také procvičily prostřednictvím připraveného pracovního listu. Na konci jsme si zahráli domino a ověřili, že známe odpovědi na otázky stanovené na začátku hodiny. V neposlední řadě každý žák obdržel preventivní balíček obsahující rozsáhlou brožuru, zubní kartáček, ústní vodu, zubní pastu vhodnou pro tuto věkovou skupinu a žvýkačky bez cukru. Všichni si hravou formou připomněli péči o zoubky a také je moc potěšil malý dáreček.