Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8
NANEČISTO
9
NANEČISTO
Masopust MŠ
10
NANEČISTO
11
NANEČISTO
12
NANEČISTO
13
NANEČISTO
14
NANEČISTO
15
NANEČISTO
16
NANEČISTO
17
NANEČISTO
18
NANEČISTO
19
NANEČISTO
20
NANEČISTO
21
NANEČISTO
22
NANEČISTO
23
NANEČISTO
24
NANEČISTO
25
NANEČISTO
26
NANEČISTO
27
NANEČISTO
28
NANEČISTO
29
NANEČISTO
1
NANEČISTO
2
NANEČISTO
3
NANEČISTO
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Projektový den u třeťáků „JAK DOBŘE NAKUPOVAT"

Projektový den u třeťáků „JAK DOBŘE NAKUPOVAT"V úterý 4. dubna 2023, před velikonočními prázdninami, jsme ve třetí třídě prožili projektový den „JAK DOBŘE NAKUPOVAT“.

Nejprve jsme si popovídali ve třídě o vlastních zkušenostech s nakupováním - kdo již sám někdy nakupoval a v jakém obchodě, zda si umí spočítat, kolik nákup bude stát, a zda mu stačí peníze, které na nákup má.

Poté jsme se rozdělili do skupin pomocí papírových mincí, které jsme si museli spočítat, a shodná částka určila společné kamarády ve skupině. V každé skupině jsme si zkusili sestavit vlastní nákupní seznam na dětskou narozeninovou oslavu. Nápady na narozeninovou oslavu byly velmi rozmanité :). Všechny položky dětské oslavy jsme si zkusili ocenit – odhadnout cenu, kterou za ně v obchodě zaplatíme. Potom jsme si o svých nákupních seznamech povídali.

Po svačinové přestávce jsme dostali nákupní seznam, kde byly uvedené položky na oslavu (jako dětské šampaňské, veka, pomazánkové máslo, šunka, plátkový sýr, hroznové víno, salátová okurka a červená paprika), a vydali jsme se do místního obchůdku na nákup. I zde jsme nakupovali společně ve skupinách. Měli jsme určit nejprve odhad ceny jednotlivých položek seznamu, a potom k nim doplnit nejvyšší a nejnižší cenu, kterou v obchodě najdeme. Nebylo to vůbec snadné, s některými položkami jsme si chvilku lámali i hlavinky :). To však vůbec nevadilo, právě proto jsme si tento projektový den měli zažít. Zároveň jsme si do nákupního košíku vkládali jednotlivé potraviny, dostali jsme do každé skupiny 100,- Kč a měli jsme si sami nákup zaplatit. Tato částka nám musela na náš nákup stačit. Každá skupina dostala za úkol nakoupit část ze seznamu narozeninového seznamu.

S plnými batůžky dobrot jsme se vrátili do školy, umyli jsme si řádně ruce a začali jsme chystat narozeninovou párty. Vyrobili jsme si každý svůj obložený chlebíček a připili jsme si dětským šampusem. Bylo to moc prima a určitě nás to zase posunulo o kousek dál a už maminkám občas zaskočíme nakoupit rohlíky, mléko…nebo třeba brambory na sobotní oběd.

Mějte se prima…zdraví vás Třeťáci :)