Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27
Šumavské hry 2023
28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Projektový den u třeťáků „JAK DOBŘE NAKUPOVAT"

Projektový den u třeťáků „JAK DOBŘE NAKUPOVAT"V úterý 4. dubna 2023, před velikonočními prázdninami, jsme ve třetí třídě prožili projektový den „JAK DOBŘE NAKUPOVAT“.

Nejprve jsme si popovídali ve třídě o vlastních zkušenostech s nakupováním - kdo již sám někdy nakupoval a v jakém obchodě, zda si umí spočítat, kolik nákup bude stát, a zda mu stačí peníze, které na nákup má.

Poté jsme se rozdělili do skupin pomocí papírových mincí, které jsme si museli spočítat, a shodná částka určila společné kamarády ve skupině. V každé skupině jsme si zkusili sestavit vlastní nákupní seznam na dětskou narozeninovou oslavu. Nápady na narozeninovou oslavu byly velmi rozmanité :). Všechny položky dětské oslavy jsme si zkusili ocenit – odhadnout cenu, kterou za ně v obchodě zaplatíme. Potom jsme si o svých nákupních seznamech povídali.

Po svačinové přestávce jsme dostali nákupní seznam, kde byly uvedené položky na oslavu (jako dětské šampaňské, veka, pomazánkové máslo, šunka, plátkový sýr, hroznové víno, salátová okurka a červená paprika), a vydali jsme se do místního obchůdku na nákup. I zde jsme nakupovali společně ve skupinách. Měli jsme určit nejprve odhad ceny jednotlivých položek seznamu, a potom k nim doplnit nejvyšší a nejnižší cenu, kterou v obchodě najdeme. Nebylo to vůbec snadné, s některými položkami jsme si chvilku lámali i hlavinky :). To však vůbec nevadilo, právě proto jsme si tento projektový den měli zažít. Zároveň jsme si do nákupního košíku vkládali jednotlivé potraviny, dostali jsme do každé skupiny 100,- Kč a měli jsme si sami nákup zaplatit. Tato částka nám musela na náš nákup stačit. Každá skupina dostala za úkol nakoupit část ze seznamu narozeninového seznamu.

S plnými batůžky dobrot jsme se vrátili do školy, umyli jsme si řádně ruce a začali jsme chystat narozeninovou párty. Vyrobili jsme si každý svůj obložený chlebíček a připili jsme si dětským šampusem. Bylo to moc prima a určitě nás to zase posunulo o kousek dál a už maminkám občas zaskočíme nakoupit rohlíky, mléko…nebo třeba brambory na sobotní oběd.

Mějte se prima…zdraví vás Třeťáci :)