Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
ŠD - Sovičky a Křepelky
30
Den Země 2024
ŠD - Sovičky a Křepelky
1 2 3 4 5
6
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
7
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Řečtí bohové 6. A a 6. B
PROJEKT KNIHA 2. třída
8
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
9
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
10
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
11 12
13 14 15
Fun Run
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Projektový den - 9. třída

Projektový den - 9. třídaDatum konání:
27.3.2024

Projektový den 9. třídy – přednáška o drogách

              Ve středu 27. 3. 2024 žáci deváté třídy zahájili projektový den přednáškou na téma drogy od vyléčeného uživatele drog. Po přednášce následovala diskuse a na závěr jsme se podívali na pár dokumentů o novodobých drogách, př. kraton, HHC, Zombie droga…Na žáky to mělo velký dopad a své dojmy pak někteří formou volného psaní zaznamenali na papír:

„Moc mě to bavilo slyšet někoho příběh z jeho pohledu. Olda je moc sympatický a vtipný, takže to byla zábava, i přes to jak vážné téma to je. Pořád ale nevím, jaký pohled na drogy mám. Jasně, že je negativní, ale je i nepřesný a nejistý. Zajímají mě příběhy lidí závislých na drogách, ten důvod a případy, co se staly a ne je hned odsoudit jako polovina populace.“

„Bylo to super, bavilo mě to, spoustu jsem se toho dozvěděl a utvrdil jsem se v tom, že nic takového nikdy nechci zažít. Je to strašný.“

„Dozvěděla jsem se toho dost a asi jsem si nějaké věci uvědomila, např. to, že jsou kolem lidi, se kterými nemá cenu se bavit, protože nepřináší nic dobrého. Taky to, že bych nikdy nezkusila víc než doposud. A bylo to fakt super. Olda je za mě dobrý člověk a víc nás toho naučil než člověk, který o tom jen furt čte. A doufám, že do školy ještě někdy přijde. „

„Zanechalo to ve mně hodně emocí, jak už dobrých, tak i špatných. V některých životních situacích jsem viděla i trochu sebe. Tenhle člověk mi otevřel oči a změnil názor na lidi, kteří brali drogy. Brala jsem je jako slabí lidi, ale když vidím, jak se z toho dokázal dostat, tak si ho mega moc cením. Celkově si cením lidí, kteří se dokážou dostat ze svých problémů, ale ti lidi, kteří v tom zůstanou a nesnáší se, jsou pořad slabí lidi.“

„Za mě to bylo úplně úžasné. Olda uměl perfektně zaujmout pozornost a moc mě motivoval. A to nemyslím motivoval třeba k užívání drog. Myslím tím o nějakých věcech začít přemýšlet jinak a začít se sebou něco dělat, i když se zdá, že z nějakých životních situací se nejde dostat ven. Olda nám vše předvedl a dokázal, že jde.“

„Dnešní den ve mně vyvolal pocit, že nikdy nechci ochutnat drogu a že nikdy nechci být na něčem závislá, protože si myslím, že to za to nestojí. Chtěla bych svůj život prožít naplno, dělat, co mě v životě baví a naplňuje a hlavně s lidmi, které mám ráda a mají mi co předat. A i když to občas není jednoduché, tak to je úplně normální. Chtěla bych ještě říct, pokud má někdo nějaké problémy, tak bych doporučila vyhledat odbornou pomoc.“

Mgr. Marcela Rizáková, Mgr. Jindřiška Pokorná