Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Planetárium 3. 6. 2024
4 5
Den dětí v ŠD
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Poučení žáků o bezpečném chování na ledě

Poučení žáků o bezpečném chování na leděDatum konání:
22.1.2024

Poučení žáků o bezpečném chování na ledě

22. 1. 2024 se naše škola zúčastnila poučení o bezpečnosti na ledě. Bylo to velmi poučné a dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací, jak se chovat na ledě. Bylo nám řečeno 10 pravidel, např. že máme mít velké rozestupy a že se nemáme pohybovat ve skupinkách, je také dobré mít u sebe ice bodce. Pokud nemá led alespoň 15 cm, je nebezpečné se po něm pohybovat. Je dobré mít také rozestup minimálně 2 metry. Když slyšíme praskání, je dobré rozložit svou váhu. Když se někdo propadne, nejprve zavoláme 112 a řekneme přesné informace, kde se nacházíme. A poté mu nějak zkusíme pomoct.

V pondělí 22. ledna 2024 jsme měli tu čest se zúčastnit akce od členů vodné záchranné služby z Dolní Vltavice. Dozvěděli jsme se, jak se bezpečně pohybovat a chovat na ledě. Řekli nám, co si sebou brát na led i jak reagovat při propadnutí ledem. Bylo to velmi zábavné, ale taky velmi naučné. Ukázali nám spoustu možných situacích, jak zachránit život sobě i ostatním, ale hlavně jak se těmto situacím vyhnout. Například-nechodit na led ve skupinkách, oznámit někomu, že se chystáme vstoupit na led.  Na ukázku nám přivezli i speciálně vytrénovaného záchranného psa. Navštívila nás také Česká televize s reportáží, za což jsme velmi vděční. Děkujeme vodním záchranářům za naučný seminář, který nás naučil správnému chování na ledě.

Dne 22.1 jsme celá třída šli na pláž a dostávali jsme informace o tom, jak se na ledě chovat a co se má a nemá na ledě dělat. Dostali jsme informaci, že se na led nesmí, pokud led nemá alespoň 10 cm, a hlavně nesmíme být ve větších skupinkách, protože by se led mohl propadnout. Když se ovšem člověk propadne, hlavní je hned zavolat 112, a pokud jsme vážně odvážní, tak pro člověka půjdeme.

22. 1. jsme měli ve Frymburku vodní záchranáře, kteří nám řekli, jak se máme bezpečně chovat na ledě. Například nemáme bruslit na ledě ve skupinkách, protože je větší pravděpodobnost, že se led proboří. Na led se také nemá chodit, když tam je méně než 16 cm. Pán nám taky ukazoval takzvané „Ice bodce“, které vám pomáhají dostat se z propadlého ledu zpátky z vody. Také nám ukazovali „taktiku lachtana“, což je také na to, abyste se dostali z vody na led. Ukazovali nám spoustu dalších taktik např., jak zachránit člověka, který se propadl. Zdůraznili, že pokud se propadnete, nemáte si namočit ruce, protože pak se vám bude velmi špatně vylézat. Také jsme se viděli v televizi ČT 1. Děkujeme za skvělý zážitek.

Žáci 9. třídy