Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
ŠD - Sovičky a Křepelky
30
Den Země 2024
ŠD - Sovičky a Křepelky
1 2 3 4 5
6
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
7
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Řečtí bohové 6. A a 6. B
PROJEKT KNIHA 2. třída
8
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
9
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
10
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
11 12
13 14 15
Fun Run
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Exkurze 6. tříd do Státního okresního archivu v Českém Krumlově

Exkurze 6. tříd do Státního okresního archivu v Českém KrumlověVe středu 8. června jsme se s 6.B a ve čtvrtek 9. června se 6.A vydali do Českého Krumlova, kde jsme navštívili archiv, který při příležitosti mezinárodního dne archivů pořádal výstavu a workshop zaměřený na pomocné vědy historické. Šesťáci si tak formou her připomněli, k čemu archiv a historické vědy slouží. Od autobusu k archivu jsme se prošli a zastavili se na historicky významných krumlovských místech. Věříme, že jsme si všichni exkurzi užili a přivezli si domů i malou památku. - L. Mrvková, L. Placková, V. Jinochová

Některé z reflexí šesťáků:

„Dne 8. 6. jsme se zúčastnili exkurze v archivu v Českém Krumlově. Ze školy jsme jeli autobusem a na autobusovém nádraží si dali nějaké dobroty. Cestou do archivu jsme se párkrát zastavili. V archivu na nás čekalo psaní perem a brkem a různé vyrábění zaměřené na vědu. Např. numismatika, heraldika, genealogie atd. Když jsme v archivu ukončili program, šli jsme zpět na autobusové nádraží. Zastavili jsme se na náměstí u Mariánského sloupu a na hřišti, pak už jsme jeli domů.“ – Róza St.

„Dne 8. 6. ve středu jsme jeli do archivu v Krumlově. Po cestě jsme si říkali vtipy. V archivu byli různé hry a aktivity. Například jsme psali brkem, hráli pexeso, zkoušeli jsme si, kolik měřil dospělý muž. Cestou zpátky jsme si prošli město a byli jsme na hřišti. Poté jsme jeli domů.“ – Kuba M.

„Ve čtvrtek 9. 6. jsme s mojí třídou 6.A nastoupili do autobusu do Českého Krumlova. Když jsme přijeli, najedli jsme se a vyrazili jsme. Došli jsme k archivu. Výstava byla úžasná, dozvěděl jsem se toho hrozně moc o pečetích, rodokmenech, erbech, starých mírách, písmu atd. Také tam byly připraveny úkoly, byly zábavné, naučné a někdy i těžké. Celé jsem si to náramně užil a bylo mi líto, že jsme museli jít pryč.“ – Rosťa M.

„Ve čtvrtek 9. 6.  6.A jela do Českého Krumlova. Jeli jsme se podívat do archivu, kde byla spousta aktivit. Cesta byla docela dlouhá, ale i zábavná. Když jsme přijeli na autobusové nádraží, prošli jsme si celý Krumlov. Když jsme přišli do archivu, hned jsme se pustili do aktivit. Moje nejoblíbenější byla obálka, do které jsem napsala nějaký vzkaz a potom to zapečetila. Bylo tam ještě třeba psaní jména podle krásné abecedy. Nebo jsme si mohli napsat rodokmen. Den jsem si moc užila a doufám, že nás něco takového potká znovu.“ – Marie R.