Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Planetárium 3. 6. 2024
4 5
Den dětí v ŠD
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Cyklo výlet a výukový seminář Klíč – 5. třída

Cyklo výlet a výukový seminář Klíč – 5. třídaV pondělí se páťáci konečně dočkali vytouženého spaní ve škole. A to v rámci cyklo výletu a semináře Klíč. Ráno jsme se sešli ve škole už v cyklistickém. Vyrazili jsme na trasu Frymburk – Lipno. Po cestě jsme si všimli několika stromů okousaných od bobra. Dojeli jsme až na hráz a cestou zpět se stavili v přístavu, kde jsme byli odměněni zmrzlinou. Dali jsme si čas na svačinu a pak rozchod. Někdo se vypravil nakoupit si dobroty, někdo se projížděl na kole, jiní zase objevili trampolínu. Cesta zpět nám utekla velmi rychle. Ve škole jsme se naobědvali a dali si polední odpočinek.  

Následovala soutěž na pláži, kde jsme se rozdělili do družstev, která měla za úkol v co nejkratším čase naplnit lahev vodou z proděravěného kelímku. Skupiny pracovaly velmi vyrovnaně. Po soutěži jsme se osvěžili v jezeře a hráli míčové hry. Po svačině jsme si vyrobili klíče z drátků a korálků a poznali novou paní učitelku, která si převezme příští rok polovinu třídy. Pokračovali jsme v dalších aktivitách a k večeři si opekli buřty a pochutnali si na výborných pizzách ze Staré školy, které jsme dostali jako sponzorský dar.   

Večer venku u altánu proběhl rituál přechodu z prvního na druhý stupeň, který byl zahalen magickou atmosférou, kterou pomohly vytvořit svíčky při západu slunce. Po setmění se děti dočkaly stezky odvahy, kde si prověřily svou statečnost. Pak už byla vyhlášena večerka, i když spát se některým moc nechtělo. 

Ráno byl budíček v 7 hodin. Některým ale trvalo hodně dlouho, než z vyhřátého spacáku vylezli. Společně jsme se nasnídali, sbalili si věci, poklidili a šli jsme do lesa pokračovat v aktivitách semináře. Po návratu do školy jsme si navzájem prozradily své strachy z přechodu na druhý stupeň, napsali je na balonky a na ty házeli šipky, aby balonky praskly. Na závěr jsme reflektovali uplynulé dva dny, navzájem si poděkovali, šli na oběd a pak už zpět domů.