Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27
Šumavské hry 2023
28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > 3. Šumavské sportovní hry

3. Šumavské sportovní hryVe čtvrtek 29.9. se konal 3. ročník Šumavských sportovních her, které letos zorganizovala naše škola. Disciplíny byly zvoleny opravdu netradiční, a hlavně s cílem využít polohu školy na břehu lipenské přehrady. Na pláži se závodilo v hodu „žabkou“, plnění kýble vodou z Lipna a na hřišti na plážový volejbal se odehrával míčový souboj o „čisté území“. Překvapením byl letos štafetový závod v pádlování na pramici okolo bójky, kde excelovalo naše „B“ družstvo z druhého stupně. Na atletickém hřišti se skákalo do dálky a své dovednosti předvedli hlavně fotbalisti z FC Frymburk na fotbalové překážkové dráze.

Za naši školu závodili letos tři týmy. 1. stupeň reprezentovali Míša Lombart, Rozárka Poláková, Zuzka Jinochová, Míša Jahn, Kamilka Hamousová, Fanda Motyčák, Lucka Hamburgová a Dan Valeš. Za 2. stupeň byly vyslány týmy dva. Družstvo „A“ tvořili Terezka Labajová, Matěj Polák, Adélka Václavíková, Víťa Henzelín, Sofie Bambasová, Kryštof Valášek, Evelína Krejzová a Adam Fatur. Za družstvo „B“ závodili Tereza Fencová, Dan Račák, Deniska Greňová, Marek Šulc, Olha Illina, Karel Matějka, Laura Gladišová a Matěj Zinek.  

Počasí nám přálo a závodníci bojovali s velkým nasazením a nadšením. Tým prvního stupně vyhrál 4 disciplíny ze 6, obhájil tak loňské vítězství a putovní pohár tak zůstává na naší škole. Družstvo „A“ druhého stupně muselo bojovat o 1. místo v závěrečném finálovém souboji v přetahování lanem s Vyšším Brodem a putovní pohár nakonec vyhrálo. Tým „B“ skončil na čtvrtém místě. Zvláštní poděkování patří žákům z 9.A, kteří pomáhali a rozhodovali na jednotlivých stanovištích a fanouškům, kteří nás přišli povzbudit. 

Za MŠ a ZŠ Frymburk Michaela Jahnová, Roman Rozmánek a Eva Zajícová