Matematická soutěž PANGEA (výsledky) 2.stupeň ZŠ
Den Země 2024

Úvod > > Aktuality > Vzdělání a řemeslo 2021 - 9. třída

Vzdělání a řemeslo 2021 - 9. třída

V pátek 5.11. jsme navštívili výstavu škol v Českých Budějovicích. Tento ročník byl doplněn prezentací Jihočeské univerzity, takže i současní žáci středních škol měli možnost poznat jednotlivé fakulty blíže. Pro naše deváťáky to byl další krůček ke zjištění, v jakém studiu budou pokračovat, až opustí naši školu. Úkol byl jasný: nasbírat co nejvíce materiálů, pronést co nejvíce rozhovorů, vyzpovídat studenty daných škol a zjistit, zda tato škola je opravdu ona.
Kvůli autobusovému spojení jsme na výstavišti strávili cca hodinu a půl, přesto doba na projití stánků byla dostačující. Kdo má školu jasně vybranou, hledal tu svou. Kdo ještě nevěděl, mohl sledovat jednotlivé prezentace různých oborů. Jako atraktivní se žákům jevily vystoupení bojových sportů, různá technika a práce s ní, střelba na terč, příprava palačinek a míchaných nápojů, VR technika v automobilovém průmyslu, rybaření a chov ryb, kadeřnictví a střihání přímo na místě, aj.
Přesto se našli tací, kteří zde nenašli přímo zastoupenou svou školu nebo obor, který by je oslovil. Určitě nemusí zoufat, čas ještě na výběr školy je. Upozornil bych na dny otevřených dveří, sociální sítě a internetové stránky jednotlivých škol, aby si je dostatečně nastudovali.
Zážitkem nakonec bylo určitě navazující autobusové spojení v Českém Krumlově, které jsme si mysleli, že jsme nestihli o pár minut. Naštěstí se zdržel i autobus z nádraží a tak jsme dorazili dle harmonogramu. Počasí nám přálo a potkali jsme i některé naše bývalé žáky.
Děkuji kolegyni Lucii Mrvkové za doprovod, prohlídku některých míst v Českých Budějovicích, která budou potřeba pro studující zde.

Třídní učitel Jan Vopátek

Vzdělání a řemeslo