Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
ŠD - Sovičky a Křepelky
30
Den Země 2024
ŠD - Sovičky a Křepelky
1 2 3 4 5
6
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
7
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Řečtí bohové 6. A a 6. B
PROJEKT KNIHA 2. třída
8
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
9
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
10
Zápis do MŠ pro rok 2024/2025
Projektové dny - 5. třída
11 12
13 14 15
Fun Run
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Výukový seminář 6. A a 6. B

Výukový seminář 6. A a 6. BDatum konání:
14.9.2023
Datum ukončení:
15.9.2023

Pokračujeme spolu  - 6. B

 

V týdnu 11. – 15.9. se naše třída zúčastnila výukového semináře Pokračujeme spolu. Přišli k nám noví spolužáci, jiní naopak odešli do paralelní třídy, a tak bylo třeba, abychom hned od začátku vytvořili partu jak se patří. Začali jsme hned v pondělí aktivitami zaměřenými na bližší seznámení, trénování komunikace a efektivní spolupráci. Jezdili jsme například na lyžích s provázkem ve dvou, tvořili lesní skřítky, prolézali pavučinou, nebo si pinkali s balonkem. 

 

Ve čtvrtek jsme společně se 6. A odjeli do Pihlova, kde se k nám přidali lektoři z projektu Odyssea. Měli pro nás vytvořené nejrůznější hry a úkoly, které jsme vždy zdárně dovedli do konce, i když občas nám to dalo zabrat. Trávili jsme hodně času venku a v lese. Hledali jsme poslepu šátek na stromě, tvořili dráhu, na které jsme pouštěli míček, hráli na draky, na Titanic a zkusili jsme si jaké to je, táhnout za jeden provaz. Na konci semináře jsme si vytvořili třídní vlajku, která se opravdu povedla. Vyvěsíme si ji ve třídě, kde nám bude dělat společnost až do konce 9. třídy.  

Dojmy žáků: 

Peťa: Mně se nejvíc líbila hra draci a slepá karavana. 

Maty M.: Bylo to dobrý a bavilo mě to. 

Arina: Seminář byl fajn. Nejvíc mě bavilo malování vlajky a tvoření dráhy pro míčky. 

Loren: Byla to sranda, hlavně přestávky byly dobrý a ráda bych tam spala více nocí. 

Tonda: Bylo to v pohodě, hlavně volný čas. Skamarádil jsem se se spolužáky. 

 

Ve čtvrtek 14.9.2023 se naše třídy 6.A a 6.B vypravily na výukový seminář POKRAČUJEME SPOLU“. Našim cílem se stal penzion Tomy v Pihlově u Horní Plané. Počasí nám přálo, pobyt jsme tedy zahájili krátkou procházkou z autobusové zastávky v Horní Plané do Pihlova.

Aktivní první den byl zaměřen na poznávání spolužáků, které přispívá k budování pozitivních vztahů a dobré atmosféry v třídním kolektivu, prohloubení vzájemné důvěry a rozvoj kooperativních dovedností (např. vedení spolužáka, který má zavázané oči, Titanic). Den byl ukončen večerním magickým rituálem.

Následující den po snídani jsme se vrhli na aktivity spojené převážně s kreativitou a tvořivostí (např. pantomima). Dvoudenní seminář byl ukončen vytvořením třídní vlajky. V odpoledních hodinách nás již čekala cesta autobusem zpět do Frymburku.

Seminář jsme si všichni velmi užili a už se těšíme na další třídní dobrodružství.

A co na to říkali žáci?

„Bylo to dobrý, teď už budu víc pracovat ve skupinkách s klukama“ Lucka

„Hodně mě to bavilo a naučila jsem se, že musíme pracovat všichni společně i holky s klukama.“ Kiki

„Myslel jsem si, že to bude hrozný, ale bavilo mě to“ Pavel

„Bylo to dobrý“ Šimon

„Bylo to dobrý, je ale škoda, že jsme tam nebyli víc nocí a že jsme byli rozdělený na dvě třídy“ Honza

„Mám z toho dobrý pocit“ Dorián