V úterý naši školu navštívili dva pedagogové ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Č. Budějovicích. Pro žáky osmé třídy, které doplnilo několik sedmáků, si připravili zajímavý a prakticky zaměřený program, který spojoval základy strojírenství i elektrotechniky.
Během workshopu si žáci vlastnoručně vyrobili svítící baterku ve formě přívěsku. Při práci si vyzkoušeli nejen technické dovednosti, ale také přesnost a trpělivost. Seznámili se s používáním pájky a měli možnost vidět a vyzkoušet si i práci se soustruhem.
Projekt byl zaměřen na rozvoj technického myšlení a manuálních dovedností. Zároveň žákům přiblížil studium technických oborů a nabídl jim jedinečnou příležitost získat praktickou zkušenost z prostředí, které je běžné na středních odborných školách.
Děkujeme za inspirativní návštěvu a těšíme se na další spolupráci!
Kristýna Mražiková