Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Letní družina - POHÁDKA
30
Letní družina - POHÁDKA
1
Letní družina - POHÁDKA
2
Letní družina - POHÁDKA
3
Letní družina - POHÁDKA
4
Letní družina - POHÁDKA
5
Letní družina - POHÁDKA
6
Letní družina - POHÁDKA
7
Letní družina - POHÁDKA
8
Letní družina - POHÁDKA
9
Letní družina - POHÁDKA
10
Letní družina - POHÁDKA
11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Seminář Klíč - 5. třída

Seminář Klíč - 5. třída



Datum konání:
15. 6. 2026 - 16. 6. 2026

Seminář, jehož cílem bylo seznámit se s budoucími spolužáky a učiteli, proběhl ve dnech 15. – 16. 6. na Vítkově Hrádku. Žáci páté třídy byli opravdu stateční, strávit chladnou noc pod širým nebem na místě, o němž panují mnohé pověsti, nezvládne každý. My jsme to zvládli!

Za seminářem se ohlíží Iveta Hazuková a Miroslav Thon:

"Chci poděkovat panu kastelánovi Jakubovi Suchánkovi, že nám věřil a nechal nám k dispozici celý hrad . Restauraci Hájovna chci poděkovat za skvělý oběd a rodičům budoucích spolužaček z Černé v Pošumaví děkujeme za to, že nám přivezli buchtičky se šodó. Bavilo mě, že jsme se šermovali a bojovali s meči. Z aktivit mě bavilo, jak jsme vyráběli klíče a také mě bavilo, jak jsme nabírali vodu do lahví pomocí děravých kelímků. Malování kamínků bylo také prima. Bylo super, že už když jsme šli pěšky na Vítkův Hrádek, mohli jsme se seznámit s novými spolužáky z Lipna a z Černé."

Iveta Hazuková

"5. třída přespala ze dne 15.6. na den 16.6. na Vítkově Hrádku.

Před základní školou jsme se setkali s dětmi z Černé v Pošumaví. Společně jsme šli k převozu a po chvilce za námi přišly děti z Lipna nad Vltavou. Převozem jsme jeli na Frýdavu a pak jsme šli pěšky až na Vítkův Hrádek. Tam jsme měli různé aktivity (např. běhací piškvorky, čísla). Nejvíc mě bavila výroba klíče, ty jsme vyráběli z drátků a korálků (klíče na odemknutí dveří na druhý stupeň). Večer jsme měli něco jako stezku odvahy. Šli jsme po jednom kolem Vítkova Hrádku, před záchody jsme si vzali svůj klíč a pak jsme se dozvěděli, že naše třída bude rozdělena na A a B a jací budou třídní učitelé. Pak jsme si mohli opékat buřty. Asi o hodinu později přijeli rodiče našich budoucích spolužaček z Černé v Pošumaví a dali nám buchtičky s krémem. Šli jsme spát asi v 23:00. Ráno jsme dostali snídani. Pak jsme měli další aktivity. Nakonec jsme šli zpátky na převoz a do školy na oběd. Moc děkuji panu kastelánovi, že jsme mohli přespat na Hrádku, děkujeme také panu Labajovi, že nás zdarma převezl převozem."

Miroslav Thon