Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27
Šumavské hry 2023
28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > My a svět - výukový seminář 8.A

My a svět - výukový seminář 8.ADatum konání:
13.6.2022
Datum ukončení:
17.6.2022

Ve dnech 13.-17.6. se žáci a žákyně 8.A zúčastnili výukového semináře na téma My a svět. Tento seminář jsme pojali trochu netradičně a odhodlali jsme se zdolat nejvyšší vrchol Šumavy a to Plechý. Po celém národním parku Šumava je pro milovníky přírody a nadšence turistiky připraveno a pravidelně udržováno několik nouzových nocovišť, které jsou hojně využívány k přespání. Jako první nouzové nocoviště jsme zvolili strategicky a to v Novém Údolí, kam jsme úspěšně všichni dorazili bez puchýřů. Strategicky proto, protože jsme zvolili počáteční stanici Černý Kříž, která potom vede přes Stožec, kde nejen byla oddechová pauza, ale také i vynikající oběd. V Novém Údolí byla nadále doplněna energie vydatnou večeří i možností rychlého cukru v podobě otevřeného místního Free shopu. Žáci si zde zahráli několik aktivit, ať už oddechových či na procvičení paměti. Tento den byl zakončen hromadnou diskuzí související s globálními problémy, které mají dopad na světovou populaci. Druhý den byla naplánovaná trasa z Nového Údolí přes Jelení vrchy až na nouzové nocoviště U buku, tj. pod Plešným jezerem. Ti zdatní a bez puchýřů zdolali úspěšně vrchol k Plešnému jezeru a mohou se tak pyšnit krásnou fotkou při západu slunce u Plešného jezera. Po příjezdu zpátky a nutné hygieně jsme mohli přespat společně v prostorách školy a užít si tak tajemné odhalení nové třídní učitelky. Čtvrtek jsme strávili opět ve výškách a to v lanovém parku Černá v Pošumaví. Téměř všichni překovali své obavy a vyzkoušeli si kus trasy. Celý výukový seminář jsme společně zakončili v poklidu v pátek se strategickými aktivitami, které si pro nás připravila paní zástupkyně Rizáková, moc děkujeme. Zároveň děkujeme panu učiteli Rozmánkovi za velmi příjemně strávené chvilky v místní „šumavské džungli“ a panu Urbanovi za proškolení a možnost vyzkoušet si lanový park v Černé v Pošumaví. Už se těšíme na další seminář :o)