Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8
NANEČISTO
9
NANEČISTO
Masopust MŠ
10
NANEČISTO
11
NANEČISTO
12
NANEČISTO
13
NANEČISTO
14
NANEČISTO
15
NANEČISTO
16
NANEČISTO
17
NANEČISTO
18
NANEČISTO
19
NANEČISTO
20
NANEČISTO
21
NANEČISTO
22
NANEČISTO
23
NANEČISTO
24
NANEČISTO
25
NANEČISTO
26
NANEČISTO
27
NANEČISTO
28
NANEČISTO
29
NANEČISTO
1
NANEČISTO
2
NANEČISTO
3
NANEČISTO
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > My a svět - výukový seminář 8.A

My a svět - výukový seminář 8.ADatum konání:
13.6.2022
Datum ukončení:
17.6.2022

Ve dnech 13.-17.6. se žáci a žákyně 8.A zúčastnili výukového semináře na téma My a svět. Tento seminář jsme pojali trochu netradičně a odhodlali jsme se zdolat nejvyšší vrchol Šumavy a to Plechý. Po celém národním parku Šumava je pro milovníky přírody a nadšence turistiky připraveno a pravidelně udržováno několik nouzových nocovišť, které jsou hojně využívány k přespání. Jako první nouzové nocoviště jsme zvolili strategicky a to v Novém Údolí, kam jsme úspěšně všichni dorazili bez puchýřů. Strategicky proto, protože jsme zvolili počáteční stanici Černý Kříž, která potom vede přes Stožec, kde nejen byla oddechová pauza, ale také i vynikající oběd. V Novém Údolí byla nadále doplněna energie vydatnou večeří i možností rychlého cukru v podobě otevřeného místního Free shopu. Žáci si zde zahráli několik aktivit, ať už oddechových či na procvičení paměti. Tento den byl zakončen hromadnou diskuzí související s globálními problémy, které mají dopad na světovou populaci. Druhý den byla naplánovaná trasa z Nového Údolí přes Jelení vrchy až na nouzové nocoviště U buku, tj. pod Plešným jezerem. Ti zdatní a bez puchýřů zdolali úspěšně vrchol k Plešnému jezeru a mohou se tak pyšnit krásnou fotkou při západu slunce u Plešného jezera. Po příjezdu zpátky a nutné hygieně jsme mohli přespat společně v prostorách školy a užít si tak tajemné odhalení nové třídní učitelky. Čtvrtek jsme strávili opět ve výškách a to v lanovém parku Černá v Pošumaví. Téměř všichni překovali své obavy a vyzkoušeli si kus trasy. Celý výukový seminář jsme společně zakončili v poklidu v pátek se strategickými aktivitami, které si pro nás připravila paní zástupkyně Rizáková, moc děkujeme. Zároveň děkujeme panu učiteli Rozmánkovi za velmi příjemně strávené chvilky v místní „šumavské džungli“ a panu Urbanovi za proškolení a možnost vyzkoušet si lanový park v Černé v Pošumaví. Už se těšíme na další seminář :o)