Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Planetárium 3. 6. 2024
4 5
Den dětí v ŠD
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Lyžařský výcvik 7.tříd 9.1. – 13.1. 2023

Lyžařský výcvik 7.tříd 9.1. – 13.1. 2023Datum konání:
9.1.2023
Datum ukončení:
13.1.2023

Lyžařský výcvik 7. tříd

Dne 9.1 započal týdenní lyžařský výcvik sedmých tříd na Lipně nad Vltavou. Byť to s počasím vypadalo bledě a sněhu bylo málo, lyžařský výcvik se nakonec vydařil perfektně. Aktivně jsem se lyžařského kurzu (jako začátečník) účastnil a mohu za sebe s klidem říci, že letošní sedmáci jsou opravdoví lyžaři a všichni žáci (bez výjimky) sjedou s ohledem na ostatní lyžaře kopec, umí zatočit, zastavit a vyřešit i technické problémy s lyžemi.

Mgr. Štefan Kakaš

 

Reakce účastníků:

V pondělí 9.1. jsme měli lyžák. První den jsme si půjčili lyže, helmu a tak dál. Každý den ráno jsme měli rozcvičku a potom jsme šli lyžovat na velké kopce. V úterý už jsme šli dozadu na tu druhou velkou sjezdovku, byla super. Už jsme se naučili jezdit bez pluhu a jezdili jsme plynule s rovnýma lyžemi vedle sebe. Ve středu jsme jen lyžovali. Ve čtvrtek jsme jeli překážkovou dráhu, bylo to super.

NIKOL

V pondělí jsem sjel velký kopec na Lipně a ani jednou jsem nespadl. V úterý jsem se učil dělat obloučky a docela mi to šlo. Ve středu jsem se učil jezdit pozadu, slalom, bylo to těžké, a dokonce jsem spadl. Ve čtvrtek jsme jeli slalom a zajel jsem ho v dobým čase. V pátek jsme měli hodně volných jízd a byl to nejlepší den v týdnu.

MICHAL

Anička (naše instruktorka) byla moc hodná a dalo se od ní pochopit co vysvětlovala. Naučila jsem se brzdit jako „hokejové zabrždění“. Bylo fajn, že na konci jsme měli free jízdy. Ráda jsem se těšila na lanovku, protože jsme jedli buď čokošku nebo rohlík.

LAURA

Vojta (náš instruktor) byl velkej frajer. Bylo to dobrý až na počasí a že jsme nemohli na snowboard. Ve Stodole (restaurace) byly dobrý obědy.

TOMÁŠ

Lyžák byl fajn. Ráno jsme se scházeli ve škole a pak jsme jeli autobusem na Lipno nad Vltavou. Tam jsem se sešli s instruktorama, kteří si nás v pondělí rozdělili do týmů ve, kterém jsme pak jezdili. Jezdili jsme po 3 sjezdovkách. Učili jsme se jak nejlépe brzdit a zatáčet.

KRISTÝNA

První den lyžáku nastal. Frymburští žáci přijeli autobusem a Lipenští čekali u půjčovny. Zapůjčili jsme si vybavení. Šli jsme do Fox parku, kde nás podle jízdy rozdělili do 3 skupin. Vydali jsme se na kopec. Sice bylo hodně pádů, ale každý se něco naučil. V úterý a čtvrtek jsme měli oběd v restauraci Stodola. Měli jsme rajskou a řízek s kaší. Bavilo mě pozorovat jak jezdí pan učitel Kakaš (začátečník), jízda po skokankách a na lanovce. Lyžák jsem si užila.

RÓZA