Projektový den Rozhodni se Kouření – 6.A
Projektový den 7.A - "Rozhodni se - alkohol"
Projektový den Bezpečný internet 6.A

Úvod > > Aktuality > Letní škola pro ukrajinské děti

Letní škola pro ukrajinské děti

V době letních prázdnin probíhá v budově základní školy letní škola pro starší ukrajinské děti pod vedením paní učitelky Larysy Podolské. Předškolní ukrajinské děti jsou pod vedením Hanky Sládkové včleněny do běžného provozu naší mateřské školky.

Před obědem se starší děti učí český jazyk s učebnicí Levou zadní; čtou a poslouchají jednoduché příběhy v češtině;  sledují filmy a pořady pro děti v českém jazyce.

Odpoledne mají účastníci letní školy různé aktivity. Pokud to počasí dovolí, tak většinou venku. Zde jen příklad některých našich akcí:

- vyrazili jsme na exkurzi na Martu, kde si na ohýnku opekli buřty;

- měli  jsme vyhlídkovou plavbu lodi po Lipenském jezeře;

- šli jsme do lesa, kde jsme si postavili stan z větví;

- prošli jsme Kubíkovou naučnou stezkou u parku Frymburk;

- šli jsme na výlet k mořské panně;

- plavali jsme v Lipenském jezeře na paddleboardech a opalovali se;

- vařili jsme ve školní kuchyňce ukrajinské vareniky, pekli pizzu a croissanty;

- chodili na procházky do okolí Frymburku.

Děkujeme paní Petře Nekolové, která pro děti připravila keramickou dílnu, kde jsme si vyzkoušeli práci s hlínou.

Děkujeme všem za podporu a za to, že jste dětem připravili hezké léto!

Za všechny ukrajinské děti sepsala Larysa Podolska

Od září bude zůstávat ve škole a školce přibližně deset ukrajinských dětí. Bohužel se již nebudeme moci spolehnout na pomoc paní učitelky Larysy Podolské, která se svými třemi dětmi odchází z Frymburka za manželem. Moc jí za celý tým naší školy děkuji za její práci. Velmi nám pomohla při začlenění dětí z Ukrajiny mezi jejich zdejší spolužáky. Byla důležitou styčnou osobou pro ukrajinské děti, jejich rodiče, pro naše pedagogy i vedení školy. Všichni jí přejeme, ať se jí na novém místě dobře daří!