Prvňáčci se v úterý 12. května podívali do Klášterů v Českém Krumlově, kde si užili program Princezny a rytíři.
Kája: „V úterý jsme byli v klášterech a potom jsme šli do šatny. Museli jsme si tam nechat baťohy a bundy a taky čepice. Potom jsme šli do hradu.“
Janička J.: „Líbil se mi dětský koutek. Líbil se mi medvěd. Byli jsme na hřišti. Jeli jsme v autobusu. Byli jsme ve sklepě. Viděli jsme kašnu.“
Amálka: „Líbil se mi medvěd a taky kláštery. Líbilo se mi ještě, jak zvonil zvon a líbilo se mi hřiště.“
Ríša: „Líbilo se mi, jak jsem přenášel chlebík. Byli jsme na hřišti a viděl jsem medvídky.“
Maty K.: „Byli jsme na medvědech a v klášterech. Mleli jsme mouku. Byli jsme na hřišti. Byli jsme v kovárně a měli jsme soutěž.“
Lili P.: „I had the best time ever.“
Maty S.: „Líbilo se mi hřiště a líbilo se mi, jak jsme jeli tím autobusem a byli jsme na medvědech a pak jsme jeli domů.“
Peťa: „Viděli jsme medvědy. Líbilo se mi nakupování. Viděli jsme opici v okně.“
Kubík: „Nejvíce se mi líbil autobus, medvěd, kláštery, město, středověk a hřiště.“
Tomášek: „Byli jsme v klášterech Český Krumlov. Byli jsme na hradě a viděli jsme věci ze středověku a princeznu a krále a byli jsme v herně.“