Vzdělání a řemeslo - 9. třídy

Úvod > > Aktuality > Halloween 2022

Halloween 2022

V pondělí 31. října se naše škola proměnila na strašidelný hrad. Všude lezli obrovští pavouci, létaly přízraky, povalovaly se kosti, divně to páchlo a ozývaly se divné zvuky. Také někteří žáci a dokonce i paní učitelky se proměnili v různé strašidelné bytosti. Na chodbách jste mohli potkat čarodějnice, kostlivce, upíry, mumie, klauny, zombíky a další všelijaké ohyzdy.

První dvě vyučovací hodiny jsme trávili ve svých třídách, kde jsme si povídali o tradicích Halloweenu, hráli různé hry, dlabali dýně, ochutnávali halloweenské pochutiny nebo si povídali strašidelné příběhy.

Po velké přestávce se ale začaly dít věci! Museli jsme překonat všelijaké nástrahy na strašidelné stezce, například očichat všechny ty smradlavé věci, jejichž zápach se linul po škole už od rána, projít se na boso po cestičce hrůzy, sáhnout do tmavých krabic, plných nechutností, vyřešit těžké úkoly a nakonec si nechat vyvěštit budoucnost. A aby toho nebylo málo, v jídelně jsme místo obvyklých dobrot dostali polévku ze žlutého slizu a žabincové nudle s muchomůrkou. Byl to den plný strachu a nechutností, zkrátka jak se na Halloween sluší a patří.

Na jednom zastavení strašidelné stezky děti vymýšlely příběhy, zde je ukázka těch nejlepších:

Jednou v noci jedno oko vypadlo z důlku z jedné hlavy. To oko skákalo, skákalo až do lesa. Tam vidělo černou postavu s kosou v ruce. A když mrklo, ta postava zmizela do další části lesa. To oko skákalo až na konec lesa k louce, kde nic nebylo. Ze stromů lezli pavouci a chtěli to oko kousnout, tak radši odskákalo. Černá postava s kosou ho nakonec propíchla. Zazvonil konec a pohádky je konec." – Ella Soukupová, 1. třída

Baba Jaga vyletěla z domu. Šla se podívat na pavouky a povídá jim, že si můžou udělat party. Našli lebku. A potom usnuli a pavouci si udělali pavučinu. A potom Baba Jaga řekla „dobrou noc, pavouci“ a šla domů." – Sofinka Krolová, 1. třída

Šel pavouk za dýní, otočil se a za dýní byl kostlivec, ten se chytil do pasti a pavouk uříznul kostlivcovi hlavu." – Oliver Krol, 2. třída

Byla jednou jedna mumie, která měla doma na stropě pavučinu, která sloužila jako past na netopýry. Mumie měla knížku, ve které si četla, aby věděla, jak má strašit a měla zvláštní oko." – Aleš Drgoňa, 2. třída

Odkaz na celou fotogalerii z akce: https://zs-frymburk.rajce.idnes.cz/Halloween_2022/