Úvod > > Aktuality > Florbal - okresní finále 2021 (chlapci 8. + 9.třída)

Florbal - okresní finále 2021 (chlapci 8. + 9.třída)

Datum konání:
10.11.2021

Dne 10.11.2021 jsme se zdravým výběrem odjeli reprezentovat naši školu ve florbalu. Turnaje se zúčastnilo 7 škol s tím, že 1 škola nedorazila. Začali jsme v áčkové skupině, kdy hned po příjezdu šli kluci na hřiště. Bylo to znát v prvním 5 minutách, že při vedení míčku a nahrávkách jsou ještě zatuhlí. Přesto odstřelovali branku soupeře velmi intenzivně. Ve 2. polovině 12. minutového herního času se týmu z Větřní podařilo vstřelit rychlou branku po chybě našeho obránce, který míček z rohu poslal k našemu brankaři. Kluci byli zdrcení a první zápas prohráli o 1 gól. Další zápas ve skupině jsme hráli proti Plešivci a zde už byl znát předchozí zápas a motivace vyhrát. Na konci zápasu jsme vedli 3:0. Postoupili jsme tak do boje o finále. Soupeřem se stal nejsilnější tým ze ZŠ Fantova (který nakonec turnaj vyhrál). Do 10. minuty byl náš tým ve vedení 1:0. Po sporném gólu Fantovka vyrovnala v 10,5 minutě na 1:1. Kluci si věřili a stále branku soupeře ohrožovali dobře mířenými střelami. Škoda v 11. minutě, že brankář byl pohotový a vykryl výborně mířenou ránu Lukáše na levý horní růžek. V minutě 11. a vteřině 58. (2 vteřiny před koncem) se míč ocitl v naší brance po odrazu nohy útočníka před naším brankovištěm. S hvizdem skončila klukům naděje na finále, které si po obrovském výkonu zasloužili. Nicméně i prohry ke sportu patří a kluci s 5ti minutovou pauzou šli bojovat o 3. místo. Nastoupil jsme opět proti Větřní a s veškerou silou a dominancí Olivera jsme je porazili 4:0, čímž jsme ukázali, že náš tým byl výborně připraven. Chybělo nám dnes trochu štěstí. Přesto vyzdvihuji výkon všech našich závodníků. Odjeli jsme bez 3 hráčů a neměli nikoho na střídání. Kluci odehráli 12ti minutové zápasy v kuse, zatímco jiné školy střídaly celé pětice.
Jsem rád, že i v dnešní době jsme mohli ukázat, že naše malá škola může srdcem a zápalem konkurovat školám větším.
Děkujeme sboru dobrovolných hasičů Frymburk za odvoz z Loučovic do Frymburku ke škole.