Zápis do mateřské školy
Projektový den „Jak dobře nakupovat“
Exkurze do planetária – 5. třídy a 4
Lipenský dráček (6.A a 6.B)
Dětský den Olšina
Exkurze 8.tříd do Lince

Úvod > > Aktuality > Exkurze do planetária – 5. třídy a 4

Exkurze do planetária – 5. třídy a 4

18.5.2022

Ve středu 18. května jsme se společně s 5. B a 4. třídou vydali za poznáním vesmíru do českobudějovického planetária. V 8:00 hodin jsme odjížděli od naší školy a jakmile jsme dorazili do Českých Budějovic (paní učitelka nás zkoušela, jestli jsme si jistí, že jsme skutečně v ČB:), zanedlouho na nás při svižné procházce vykukovala kopule našeho cíle. V planetáriu jsme se krátce po příchodu ocitli v temném kinosále, kde nás čekala simulovaná prohlídka naší sluneční soustavy. Průvodce nám trpělivě odpověděl na naše opravdu rozmanité dotazy o Slunci a planetách. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a rozšířili jsme si tak naše vědomosti z hodin přírodopisu. Také nás zaujalo, že nejspíš v budoucnu zažijeme cestování na Měsíc nebo Mars. Naše cesta vesmírem pokračovala v místnosti s vypouklým stropem – planetáriu, pan astronom nám ukázal, kde na obloze najdeme pouhým okem viditelné hvězdy a souhvězdí. A nakonec, jako kdybychom všichni nastoupili do vesmírné lodě, jsme odletěli z naší galaxie a proletěli dalšími do nekonečného vesmíru. Po chvíli jsme se za doprovodu písně „Dreamer“ vrátili zpátky na Zem a poté vystoupali po schodech nahoru do kupole, kde jsme pomocí speciálních brýlí a přístroje pozorovali slunce. Na závěr jsme ještě nakoupili suvenýry a dárečky pro naše milé, rozloučili jsme se a odjeli zpět domů.