Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30
Z deníčku prvňáčka
31
Z deníčku prvňáčka
1
Z deníčku prvňáčka
2
Z deníčku prvňáčka
3
Z deníčku prvňáčka
4 5
6
Sjíždění Vltavy na raftech - 9. třída
7
6.A - výlet na kolech
Sjíždění Vltavy na raftech - 9. třída
8
6.A - výlet na kolech
9 10 11 12
13
My a svět - výukový seminář 8.A
My a svět - výukový seminář 8.B
14
My a svět - výukový seminář 8.A
My a svět - výukový seminář 8.B
15
Adaptační kurz 5. ročníků "Klíč"
Adaptační kurz 5. ročníků s názvem Klíč
Čtvrťáci jako Robinsoni
My a svět - výukový seminář 8.A
My a svět - výukový seminář 8.B
16
6.B - Výukový seminář a cyklovýlet s přespáním ve škole
Čtvrťáci jako Robinsoni
My a svět - výukový seminář 8.A
My a svět - výukový seminář 8.B
17
6.B - Výukový seminář a cyklovýlet s přespáním ve škole
Čtvrťáci jako Robinsoni
My a svět - výukový seminář 8.A
My a svět - výukový seminář 8.B
18 19
20
Cyklovýlet 5.B
Výukový seminář Mraveniště 2. třída
21
Cyklovýlet 5.B
Výukový seminář Mraveniště 2. třída
22
7. třída – sportovní seminář – RAFTY
Výukový seminář Mraveniště 2. třída
23
7. třída – sportovní seminář – RAFTY
Výukový seminář Mraveniště 2. třída
24
Výukový seminář Mraveniště 2. třída
25 26
27 28 29 30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Exkurze do planetária – 5. třídy a 4

Exkurze do planetária – 5. třídy a 4Datum konání:
18.5.2022

Ve středu 18. května jsme se společně s 5. B a 4. třídou vydali za poznáním vesmíru do českobudějovického planetária. V 8:00 hodin jsme odjížděli od naší školy a jakmile jsme dorazili do Českých Budějovic (paní učitelka nás zkoušela, jestli jsme si jistí, že jsme skutečně v ČB:), zanedlouho na nás při svižné procházce vykukovala kopule našeho cíle. V planetáriu jsme se krátce po příchodu ocitli v temném kinosále, kde nás čekala simulovaná prohlídka naší sluneční soustavy. Průvodce nám trpělivě odpověděl na naše opravdu rozmanité dotazy o Slunci a planetách. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a rozšířili jsme si tak naše vědomosti z hodin přírodopisu. Také nás zaujalo, že nejspíš v budoucnu zažijeme cestování na Měsíc nebo Mars. Naše cesta vesmírem pokračovala v místnosti s vypouklým stropem – planetáriu, pan astronom nám ukázal, kde na obloze najdeme pouhým okem viditelné hvězdy a souhvězdí. A nakonec, jako kdybychom všichni nastoupili do vesmírné lodě, jsme odletěli z naší galaxie a proletěli dalšími do nekonečného vesmíru. Po chvíli jsme se za doprovodu písně „Dreamer“ vrátili zpátky na Zem a poté vystoupali po schodech nahoru do kupole, kde jsme pomocí speciálních brýlí a přístroje pozorovali slunce. Na závěr jsme ještě nakoupili suvenýry a dárečky pro naše milé, rozloučili jsme se a odjeli zpět domů.