Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Cyklovýlet 5. třída
Robinson aneb Dobrodružství v přírodě
3
Robinson aneb Dobrodružství v přírodě
4
Robinson aneb Dobrodružství v přírodě
5 6 7
Frymburská šlapka 2026
8
Slavnost prvňáčků s rodiči a přespávačka ve škole
9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Exkurze do muzea a planetária v Českých Budějovicích

Exkurze do muzea a planetária v Českých Budějovicích



Datum konání:
15. 5. 2026

V pátek 15. května 2026 jsme se autobusem společně s páťáky vydali do Jihočeského muzea a Planetária v Českých Budějovicích.

V muzeu jsme navštívili výstavu historických šperků a interaktivní výstavu LIDÉ ODVEDLE - Neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem. Na výstavě si žáci vyzkoušeli, jak se pohybuje člověk na vozíčku v různých prostředích např. v autobuse, pohybovat se s bílou holí po městě jako nevidomí nebo jak slyší zvuky lidé s poškozením sluchu. Děti si prošly cestu chodbou v naprosté tmě, poznávaly koření jen dle vůně, předměty jen hmatem, ...

V kinosále Planetária jsme se zúčastnili programu Virtuální telurium, který nám zase více objasnil některé „vesmírnosti“ např. jak probíhá zatmění Slunce, Měsíce, jak to vypadá z vesmíru při střídání dne a noci na Zemi, čím je tvořen povrch Měsíce, Saturnu, ... Při promítání v planetáriu jsme se prolétli vesmírně krásnou Mléčnou dráhou a prozkoumali vybraná souhvězdí. Hvězdné nebe nám doslova bralo dech ...

 

A co bylo pro naše třeťáky TOP zážitkem?

Ali: „Nejvíce se mi líbil ten příběh medvědice a vlastně to souhvězdí celý.“

Mia: „Můj TOP zážitek byly zajímavosti o Zemi - třeba, že musí držet tři rychlosti při obíhání Země.“

Jony: „TOP zážitek pro mě bylo ježdění na vozíku. To byl fakt divný zážitek.“

Ráďa: „Nejvíce mě v Planetáriu bavilo, když jsme se proletěli Mléčnou dráhou. Byl to zážitek na celý život. V muzeu se mi líbily šperky z roků 1786 – 1800 – 1967 – 2003.“

Max: „Ježdění na vozíku bylo nejlepší na světě!“

Štěpán: „Nejlepší bylo to, že jsme viděli Mléčnou dráhu, jako kdybychom tam byli.“

Eli: „Nejlepší zážitek, který si nechám do konce mého celého života – letět Mléčnou drahou.“

Páťa: „Hodně mě bavilo si vyzkoušet, jaké to je být hendikepovaný, třeba na vozíčku. V Planetáriu mě bavilo se koukat nahoru, jak jsme proletěli Mléčnou dráhou.“

Luci: „Nejvíce se mi líbilo, jak jsme se v planetáriu proletěli vesmírem.“

Táďa: „Vyzkoušel jsem si být na vozíčku a zkusil jsem jet chviličku na zadních kolečcích.“

Jan: „Můj TOP zážitek je, že jsem šel černou chodbou.“

Lea: „Nejvíce jsem si užila, jak jsem jezdila na vozíčku.“

Terezka: „Můj TOP zážitek byl, že jsem viděla souhvězdí a bavila mě Mléčná dráha.“

Mája: „Mě bavilo souhvězdí. Pamatuju si Lva, Medvědici a Malé medvídě.“

Bea: „Můj super zážitek bylo Planetárium, protože jsem se proletěla Mléčnou dráhou.“

 

Vesmírně nadšení třeťáci, Marcela Jonášová, Lucie Růžičková