Vzdělání a řemeslo - 9. třídy

Cyklovýlet 5.B

20.6.2022
21.6.2022

Náš školní výlet jsme spojili s cyklistickým kurzem a v pondělí 20.6. a úterý 21. 6. jsme trávili společně a nocovali jsme ve škole. Od školy jsme vyrazili na cyklostezku. Jeli jsme až na Lipno. Vyjeli jsme až k domu paní učitelky, kde jsme si nechali kola, a vyrazili jsme do Království lesa. Jakmile jsme zaplatili vstup, začalo pršet a hodinu jsme čekali, než déšť ustane. Povedlo se! Pršet přestalo a mohli jsme si jít hrát. V Království jsme byli asi tři hodiny. Potom jsme vyrazili pro kola.

Cestou zpět jsme se zastavili v kempu u Wilzingů, kde jsme se mohli koupat a využít jejich vodní atrakce. Tak jsme také dostali výbornou večeři. Po večeři nás čekal program ještě ve škole. Abychom si odpočinuli, pustili jsme si film a paní učitelky zatím připravily úkoly s dopravními značkami, křížovkami k tématu bezpečnosti na kole a pracovní listy.

Večer nás čekala vybíjená, schovávaná po celém prvním stupni a těšili jsme se na večer. To nás čekalo pasování na žáky druhého stupně. Protože zase začalo pršet, stezku označenou svíčkami jsme měli ve škole. Na konci už čekala paní učitelka, která nám předala klíč, jako symbol přechodu na druhý stupeň. Nakonec jsme si připili dětským šampaňským a mohli jsme jít spát.

Další den nás čekala zase cesta na Lipno, ale tentokrát jen na Loděnici. Tam jsme se sešli s panem Myslíkem, který připravil dva katamarány a motorový člun pro paní učitelky. Pluli jsme si po Lipně, koupali se na Králičím ostrově a celé dopoledne jsme si užívali na lodích. Výlet se moc vydařil, a i přes pondělní střídavé počasí se nám moc líbil.

Chtěli jsme ještě jednou poděkovat panu Wilzingovi a paní Wilzingové za zázemí a večeři v kempu. Také moc děkujeme panu Myslíkovi za možnost vyplout na vodu a paní Kučírkové za výborné buchty.

Tereza Petrášková a celá 5.B