Matematická soutěž PANGEA (výsledky) 2.stupeň ZŠ

Adaptační kurz 5. ročníků s názvem Klíč

Datum konání:
15.6.2022

Ve středu 15. června v 8 hodin ráno se sešly oba páté ročníky, aby se společně vydaly na adaptační kurz a poznaly nové spolužáky. Spolu s jejich třídními učitelkami a paní asistentkou se žáci vypravili nejprve k autobusovému nádraží, kde vyzvedli budoucí spolužáky z Lipna a odtud pokračovali na kopec Marta. Na tamní křížové cestě byly pro děti připravené nejrůznější úkoly. Na úvod se žáci seznámili netradiční hrou s papírovým batohem na zádech, při které měli tipovat, který ze tří výroků o spolužákovi je lež. Následovala výprava nahoru ke kapli, při které žáci ve skupinkách odpovídali na záludné hádanky. Nahoře pak žáci sestavili z dílků puzzle klíč a na čtyřech stanovištích si vyzkoušeli různé úkoly – zdařile interpretovali legendu o Martě, vymýšleli báseň, při hodu šipkami na balonky zlikvidovali svůj strach z přechodu na druhý stupeň a také přemýšleli o svých vlastnostech, které ukrývají písmena jejich křestního jména. Všechny techniky děti spontánně přijímaly a ochotně pracovaly. Spolupracovaly ve všech situacích, i těch náročnějších, kdy bylo potřeba prokázat odvahu a splnit náročný úkol (např. udržet spolu noviny:). Po návratu do školu přivítala všechny žáky budoucí paní učitelka 6. třídy, předala jim klíče k 2. stupni a provedla školou. Děkujeme všem žákům za jejich vstřícnost při plnění úkolů, kolegyním i paní učitelce z Lipna za milou spolupráci a těšíme se v září na nové spolužáky.